Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Datum zveřejnění: 02.08.2017
Milujete přírodu? Šumavu? Rádi poznáváte krásy České republiky na kole nebo díky pěší turistice? Přijeďte na Šumavu a projeďte si nejhezčí místa panenské přírody.

 

 

Ubytování Lipno - Penzion Eliška Lipno

Pokud nehlásí zrovna 30°C, díky čemuž má člověk naplánovaný předem program u vody – koupání na Lipně, doporučujeme vydat se na Šumavu a objevovat krásy Lipenska. Jaký program se Vám při ubytování na Lipně nabízí?

Hrady a zámky v Jižních Čechách

Nordic Walking Lipno

Pro rybáře rozhodně rybaření na Lipně

Při pobytu s dětmi doporučujeme vyrazit za pohádkou

A pro milovníky 2 kol na vlastní pohon doporučujeme několik cyklostezek po Šumavě.

Vášniví turisté a milovníci kol zajisté ocení možnost dopravovat se po Lipensku autobusy, které jsou přímo určené pro jejich přepravu. Nač znečišťovat krásný šumavský vzduch zplodinami z aut, když můžete pohodlně a společně cestovat z místa na místo, v hospůdce si ochutnat pivíčko nebo vínečko, nerozčilovat se za volantem a relaxovat bez starostí, jestli aktuálně zahnout doprava nebo doleva, nebo kde zaparkovat?

V letní sezóně až do začátku září fungují v okolí lipenské nádrže cyklobusy a turistické autobusy. Užívejte si aktivní pohyb po celém regionu bez starostí, seznamte se na svých toulkách s dalšími turisty a zažijte nezapomenutelnou dovolenou bez sociálních sítí. Jaké linky autobusu jezdí?

Modrá autobusová linka s přívěsem pro 30 kol – Rožmberk nad Vltavou na náměstí – Vyšší Brod – Loučovice – Lipno nad Vltavou – Frymburk – Černá v Pošumaví – Horní Planá – Nová Pec – Jelení Vrchy. Některé spoje míří i do Českého Krumlova a Boršova nad Vltavou-

Zelená turistická linka naloží až 7 kol – Horní Planá – Černá v Pošumaví – Frymburk – Lipno nad Vltavou – Přední Výtoň – Svatý Tomáš.

 

Jízdní řády naleznete na oficiálních stránkách Lipna.

Užijte si Vaší dovolenou na Lipně nejen odpočinkem u vody, ale také aktivním pohybem a poznejte přírodní krásy Šumavy.

 Kolem kolem Šumavy