Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Penzion Eliška - Ubytování Lipno

 

Skvělá aktivní dovolená na Lipně! Jsme rodinný podnik, kde se o Vaše  pohodlí a kvalitu služeb starají pouze členové naší rodiny. Vaše spokojenost a krásně prožité dny u nás jsou naší prioritou. Penzion Eliška Lipno patří mezi útulné penziony na Lipně, které nabízí ubytování pro rodinu s dětmi, sportovce, rybáře, ale i jedince vyžadující relax. Hledáte ubytování s Vaším domácím mazlíčkem? Personál Penzionu Eliška Lipno rád přivítá hosty společně se svými domácími mazlíčky. Těšíme se, že se k nim připojíte i Vy.

Pozemek udržované zahrady sahá až k písečné pláži jezera Lipno. U pláže si můžete na ohništi upéct špekáčky, jablíčka, houby, pečivo, na grilu výborné masíčko a dobroty dle Vašich vytříbených chutí. K dispozici jsou lehátka a posezení na zahradě pro perfektní relax a odpočinek.

Bohaté vyžití pro děti nabízí prolejzačky, pexeso, deskové hry, petangue, pálky, míčové hry, pískoviště. V areálu chováme roztomilé králíčky, které si můžou děti pod dohledem nakrmit mrkvičkou nebo zeleninkou z naší kuchyně. V rybníčku na zahradě se dají zase krmit rybičky. 

Zahrada penzionu Lipno Zahrada penzionu Lipno Šumavská kuchyně

Okolí nabízí nepřeberné množství aktivit na Lipně a celé Šumavě (sportovních, kulturních, zážitkových), o kterých Vás budeme rádi informovat a poskytnem veškeré rady, kam vyrazit, aby jste si pobyt u nás co nejvíce užili. Pro veškeré sportovní aktivity a tedy i vybavení máme pro Vás připravenou místnost na uskladnění, ať už se jedná o kola, brusle, lyže, apod.

Vášnivým rybářům úlovky uskladníme do chladícího boxu nebo rovnou připravíme na talíř dle Vašich vytříbených chutí. V létě si můžete zapůjčit lodičku a vyjet na jezero kochat se okolím nebo poznávat pobřeží Lipna, popř. rybařit přímo na jezeře.

Kompletní ceník UBYTOVÁNÍ LIPNO a NABÍDKA AKČNÍCH BALÍČKŮ LIPNO.

Přejeme Vám krásně prožité dny u nás.

 

Rybaření na Lipně Půjčení loďky na Lipně

 

Historie penzionu

Objekt penzionu patřil našim předkům z rodiny Smetana. S nástupem komunismu jim byl objekt odebrán a sloužil jako hostinec, ve kterém se mimo jiné stravovali také horníci z místních tuhodolů zde v Hůrce. Po revoluci byl objekt vrácen v restituci zpět naší rodině. A tak v roce 1990 zde naše rodina společně začala podnikat.

Z dezolátního stavu, který jsme převzali po družstvu Kaplice, jsme zde udělali nejdříve restauraci s českou kuchyní. Postupem času jsme vybudovali v mezipatře domu penzion o kapacitě 17 lůžek. S příchodem celosvětové finanční krize jsme museli restauraci v roce 2006 uzavřít. Od té doby je v provozu pouze penzion, kde tradice přetrvala a kde se stále připravují ty vynikající snídaně, tentokrát pouze pro ubytované hosty.

pohled na Hůrku

                             Pohled na Hůrku

Historie penzionu

                  Hostinec před rekonstrukcí

 

 

v restauraci

                                 Původní restaurace

Zahrada2

                                     Zahrada

 

 

 Zahrada

                     Dvůr

 Malování hostince

                      Malování