Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Datum zveřejnění: 17.02.2017
Magická atmosféra hradů a zámků v Jižních Čechách vybízí ne jednoho cestovatele navštívit tento krásný kraj.

Milujete magické kouzlo hradů, zámků a zřícenin? Tajemství, do kterého se zahaluje každá historická stavba, která kdysi byla útočištěm králů, knížat, hrabat nebo pouze loveckou zastávkou? 

Ubytování Lipno = všechny atrakce máte na dosah ruky

Jižní Čechy nepatří pouze mezi nejkrásnější části České republiky, kde na Vás každým kouskem dýchne krása a osobitost jedinečné přírody, ale zároveň nabízí širokou nabídku výletů po okolí. Milujete hrady a zámky? V Jižních Čechách se nachází cca 62 hradů, zámků a zřícenin.

Z nich uvedeme ve stručnosti jen ty nejzajímavější a nejnavštěvovanější, samozřejmě rádi poradíme i s těmi odlehlejšími, méně navštěvovanými:

Hluboká nad Vltavou Český Krumlov Červená Lhota

Pokud se ozhodnete pro ubytování na Lipně, vybrali jste správně. Krásná dovolená na Šumavě přímo vybízí k aktivitám po okolí. Od Penzionu Eliška Lipno se můžete rovnou vydat po Českokrumlovsku na jeden z nejkrásnějších zámků v ČR – Český Krumlov s medvědy v příkopě – královské město je zapsané i na seznamu UNESCO. Další krásný výšlap nabízí zřícenina Dívčí Kámen, jež lemuje zakroucený meandr Vltavy. Dalším hradem, který stojí za návštěvu je Rožmberk, který se nachází necelých 20 km od Českého Krumlova. Právě na Rožmberku se dle pověsti zjevuje Bílá paní Perchta z Rožmberku. Dále rozhodně doporučujeme návštěvu rozhledny a hradu Vítkův Kámen – nejvýše položený hrad v Čechách.

Pokud opustíme Českokrumlovsko a vyjedeme trochu hlouběji do Jižních Čech, rozhodně nemůžeme opomenout na zámek Červenou Lhotu, kde se natáčela pohádka Zlatovláska, nebo majestátní Zámek Hluboká nad Vltavou, v zámecké zahradě v Blatné můžete krmit daňky z ruky, Helfenburk u Bavorova nabízí pořádný kopec, na jehož konci stojí strážný hrad z roku 1355. Na kraji Netolic se nachází renesanční letní sídlo Kratochvíle, po návštěvě si můžete dojet i do města na vyhlášenou netolickou zmrzlinu. Z druhé strany Jižních Čech se vydáte na Třeboňlázeňské město, které Vám může nabídnout k prohlídce interiéry zámku, zámecké zahrady, nedaleko rybník Svět a krásnou Schwarzenberskou hrobku.  Když pojedete dál za Třeboň, dostáváte se do oblasti, které se díky přírodním scenériím říká Česká Kanada. Právě na okraji leží Jindřichův Hradec, kde se nachází jeden z nejkrásnějších a nejmonumentálnějších hradů a zámků.

Tip na výlet jsou i Nové Hrady, kde se nachází průchozí hrad se dvěma protilehlými branami a hlubokým příkopem. Přímo z Nových Hradů vede krásná stezka přírodní rezervací Terčiným údolím, podél říčky Stropnice, až ke krásnému (sice uměle vytvořenému) vodopádu. Z Písecka rozhodně doporučujeme navštívit nejvýznamnější raně gotický hrad českých zemí – Zvíkov. Kousek od něj se na skalnatém ostrovu nad Vltavou nachází Schwarzenberský zámek Orlík s rozlehlými zámeckými zahradami, kde se procházejí pávi. Ve Strakonicích můžete navštívit výsostný strakonický hrad – kilometr nebo dva opodál se nachází letiště pro adrenalinové sporty, takže si rovnou zaskákat padákem a ochutnat pivo Strakonický Dudák. Dále doporučujeme jako krásný historický zážitek navštívit nejrozlehlejší hradní zříceninu v Čechách hrad Rábí – kde, Žižka přišel o druhé oko.

Český Krumlov Načerpejte inspiraci z fotek, rozhodně si prohlédněte i stránky s otevírací dobou, protože interiéry hradů a zámků jsou v pondělí pro veřejnost zavřené!

Užijte si svůj POBYT NA LIPNĚ V PENZIONU ELIŠKA LIPNO SE VŠÍM VŠUDY!

Jindřichův Hradec   Červená Lhota     Rábí