Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Datum zveřejnění: 23.11.2016
Zima už pomalu klepe na dveře a my jsme pro Vás připravili skvělý program tak, aby jste nemuseli až do jara sedět za pecí.  Lipno a jeho...

 Kam můžete rovnou od nás vyrazit a pořádně si užít volno? 

Zima už pomalu klepe na dveře a my jsme pro Vás připravili skvělý program tak, aby jste nemuseli až do jara sedět za pecí.  Lipno a jeho okolí jako součást magické zimní Šumavy nabízí široké kulturní a sportovní vyžití a proto bychom Vás chtěli pozvat k nám, do našeho rodinného penzionu. Užijte si pobyt na Lipně v každém ročním období! Penzion Eliška Lipno nabízí levné ubytování na Lipně pro rodiny s dětmi, sportovce, rybáře, ale zároveň ubytování páníčků s domácími mazlíčky.

Nadcházející předvánoční čas přímo vybízí k návštěvě adventních trhů v Českém Krumlově – magická atmosféra královského města zapsaného na seznamu UNESCO provoněná vůní skořice s nepřebernou nabídkou punčů, svařáků a vybraných gastronomických pochutin na každém kroku. Český Krumlov nenabízí pouze adventní atmosféru, ale i jeden z nejvyhledávanějších zámků v České republice, včetně velkého množství historických kostelů a klášterů. Milovníci pohádek mohou ve městě navštívit speciální výstavu CÍSAŘŮV PEKAŘ A PEKAŘŮV CÍSAŘ.

          

 

 


 Ve Vyšším Brodě se nachází nádherný cisterciánský klášter, stejně tak Poštovní muzeum, které nadchne i Vaše malé ratolesti.

Jedním z nejvýraznějších a nejvyhledávanějších bodů Šumavy/Lipna je bezpochyby Stezka korunami stromů.  Stezka je zakončena 40 m devítihrannou vyhlídkovou věží, která je unikátní jak vzhledem, a to nejen díky svému architektskému tvaru, ale i bezbariérovým přístupem. Okouzlí Vás a nadchne výhledem na okolí Šumavy včetně nádherně zasněžené krajiny.

Na sportovní nadšence čeká nedaleký SKI Areál Lipno, který nabízí bobovou dráhu, lyžařské sjezdovky, bruslení po Lipně, bazén.

V horním Rakousku se tyčí skvělé sjezdovky na Hochfichtu – oblíbené lyžařské středisko, kousek od Penzionu Eliška Lipno, kam se od nás můžete vydat po vlastní ose nebo Vám mile rádi zařídíme svoz skibusem.

Speciální akce se koná ve vesnici Lenora (pouze ve stanovenových termínech) – kde se v místní peci tradičně i netradičně peče veřejně chléb, koláče, houstičky, lenorské placky a rozdává se na ochutnání přihlížejícím. Dále se můžete v Lenoře podívat  za tradicí šumavského skla do sklářského muzea.

          

 

 

V případě mírné zimy se můžete vydat na turisticky oblíbené cíle Šumavy jako je Plešné jezeroVítkův hrádek, Medvědí stezka, Nová Pec, rozhledna Kleť, Dívčí Kámen, hrad Rožmberk, zámek Hluboká nad Vltavou a kousek od zámku Zoo Hluboká nad Vltavou pyšnící se tygrem Oliverem a tygřicí Altajkou. Většinu turistických cílů lze podniknout také vlakem ze stanice Černá v Pošumaví, která se nachází hned u Penzionu Eliška Lipno.

 

Ubytování Lipno v každé sezóně!