Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Datum zveřejnění: 15.03.2017
Pohodlné ubytování na Lipně nabízí Penzion Eliška Lipno s vlastní soukromou pláží, odkud se můžete přímo vydat na túry po Hornoplánsku i dále.

Hledáte levné ubytování na Lipně? Zajímají Vás aktivity, které se dají podnikat na Šumavě? Víte, co všechno se dá podnikat všude kolem? Přijeďte do našeho Penzionu Eliška Lipno a my Vás už nasměrujeme.

Co znamená Nordic Walking? Módní trend v turistice pocházející z Finska, který kombinuje aktivní odpočinek, zábavu a trénink. Jedná se o severskou dynamickou chůzi s holemi pro zlepšení fyzické kondice.  Díky holím a dynamickému pohybu rozpohybuje člověk celé tělo, upraví si správné držení těla, odlehčí se, zvýší kondici, spaluje kalorie, stimuluje srdce, oběhový systém, zvyšuje prokysličení celého organismu.

Šumava je nespočetně bohatá na turistické trasy, kde můžete využít Nordic Walking hole a tak nejen objevovat krásu panenské přírody národního parku, ale zároveň si zasportovat. V oblasti Horní Plané se nachází hned několik okruhů, kam se můžete vydat na Nordic Walking – všechny jsou zobrazené na mapě, včetně našeho Penzionu Eliška Lipno. Horní Planá nabízí 6 okruhů pro krátké i dlouhé procházky. Značení okruhů: tři pruhy – okrajové jsou zelené a střední pruh vyjadřuje barvu okruhu, viz mapa:

Nordic Walking Lipno trasy

Stručné představení okruhů

Hůrecký okruh (oranžová barva): 15 km dlouhý, středně těžký okruh, který vede v těsné blízkosti  Penzionu Eliška Lipno, stačí si vzít hole a vyrazit na túru. Stezka vede z Horní Plané po naučné stezkce A. Stiftra směrem k osadě Žlábek k obci Hůrka, přes osadu Jenišov do Horní Plané.

Pestřický okruh (žlutá): 13 km dlouhý, středně těžký okruh po pravé straně Lipenské přehrady. Začátek trasy v Zadní Zvonkové s turistickou atrakcí – historickým kostelem, přes Přední Zvonkovou, kolem Pestřického vrhu, podél hranic s Rakouskem.

Huťský okruh (červená): 11 km dlouhý, středně těžký okruh vedoucí po pravé straně Lipenské přehrady. Začátek u přívozu v Bližší Lhotě až ke Schwarzenberskému kanálu do Josefova Dolu a Huťského Dvoru.

Pihlovský okruh (modrá) – 9 km dlouhý okruh pro náročnější nadšence Nordic Walking s trasou po cyklostezce poblíž Lipenské přehrady, přes Pihlov, k Maňávce (zaniklá obec) do Horní Plané.

Stifterův okruh (fialová) – 5 km dlouhý, lehký okruh – start Horní Planá, přes naučnou stezku A. Stiftera.

Dobrovodský okruh (žlutá) – 2 km dlouhý, lehký okruh – přes Stifterův park.

Pokud se chcete podívat hlouběji do Národního parku Šumava, můžete zvolit výlet třeba na Plešné Jezero nebo po Medvědí stezce, kde uvidíte nádherné přírodní scenérie, nasbíráte si pravé šumavské houby a zároveň pořádně zasportujete.

Rozhodně při svých cestách s Nordic Walking holemi nezapomeňte navštívit šumavské prameny a studánky, jako je např.

  • Studánka u rozcestníku Trojmezné a Třístoličné cesty 48.7949444N, 13.8188611E
  • Studánka podél Swarzenberského plavebního kanálu 48.8052778N, 13.8780556E
  • Studánka u Plešného jezera 48.7806014N, 13.8633003E

 

V Penzionu Eliška Lipno Vám hole Nordic Walking můžeme zapůjčit. Užijte si tu pravou dovolenou v Jižních Čechách.

Aktivní dovolená a levné ubytování Lipno- načerpejte inspiraci na výlety na našem blogu!