Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Datum zveřejnění: 12.09.2016
Díky výjimečně podařenému babímu létu nás i v září potěší příjemně letní a pohodové počasí. Dovolená na Lipně na podzim bývá speciální díky podzimním barvám okolních lesů a luk, které oblečou Lipno do jedinečných pestrobarevných šatů.

Podzimní tóny červené, žluté a hnědé lesknoucí se na klidné hladině jezera Lipna tak může být skvělou relaxací, třeba z lehátka na naší zahradě přímo u jezera, i poutavou věcí k vidění ze sedla kola či z pořádného výšlapu. Kam se podívat na dovolená na Lipně na podzim? Vynechat byste neměli Stezku korunami stromů, Lesní království či Festival vína v Českém Krumlově.

  • Dohlédněte na celé Lipno ze Stezky korunami stromů


Stezka korunami stromů
na Lipně je unikátem v České republice a tou nejdůstojnější sestrou svého bavorského protějšku za hranicemi. 675 metrů vyhlídkové trasy zakončené 40metrovou vyhlídkovou věží je tím správným lipenským dobrodružstvím pro velké i malé. Stezka korunami stromů intenzivně protáhne vaše dýchací ústrojí a běžecký aparát, ale ještě se můžete něco zajímavého dozvědět na četných naučných zastávkách o přírodě a funkci lesa. Stezka korunami stromů je přístupná celoročně, z Horní Plané se na Stezku pohodlně dostanete autem za 30 minut nebo si tak můžete zpestřit cyklovýlet, i na kole se na stezku dostanete v rámci delší, ale příjemné projížďky. 

Více informací na: http://www.stezkakorunamistromu.cz/

Otevírací doba:

Září: 9:30 – 19:00 hod.

Říjen: 10:00 – 18:00 hod.

Listopad, Prosinec: 10:00 – 16:00 hod.

Stezka korunami stromů

  • Za lesními radovánkami do Království lesa

Nejen Horní Planá, ale celé Lipno je bohaté na lesní krásy a záplavu zeleného bohatství. Často jej jenom míjíme. Jaké to je asi pod zelenou přikrývkou a co všechno se tam děje? Nejen děti si zamilují bludiště mezi stromky, mravenčí schovávanou či létání na trampolíně až ke korunám stromů. V Království lesa se budete přirozeně a bezpečně pohybovat v prostředí šumavské přírody a zároveň dosyta protáhnete potomky na prolézačkách, houpačkách, hradech, kolotočích – prostě všem, co Království lesa nabízí.

Více informací na: http://www.lipno.info/zazitky/kralovstvi-lesa.html

Otevírací doba:

Září 9:30 - 19:00 hod.

Říjen: 10:00 - 18:00 hod.

Království lesa

  • Romantika s vínem na Festivalu vína v Českém Krumlově

Pořádná podzimní romantika, to jsou procházky bez konce okolo lipenské přehrady, večeře při svíčkách z naší vynikající domácí kuchyně či zamilované pohledy nad sklenkou biovína, které Vám k ní naservírujeme v naší restauraci. Pokud by Vám jedna láhev nestačila, spojte svůj pobyt na Lipně s návštěvnou Festivalu vína v Českém Krumlově. Od 21. 10. do 26. 11. můžete vyrazit na vinné degustace, přednášky a další akce spojené s tímto inspirujícím nápojem. Na Festivalu vína v Českém Krumlově se dozvíte informace o víně nejen z České republiky, ale také ze zahraničí. Nebude chybět ani Slavnostní výsadba vinné révy, příjezd sv. Martina a další akce programu Víno & Gastronomie & Kultura.

Více informací na: http: http://www.festivalvinack.cz/docs/cz/festivalvinack.xml


Festival vína Český Krumlov