Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Datum zveřejnění: 06.04.2017
Tipy pro vášnivé rybáře, kde všude rybařit na Lipně. Toužíte po odpočinku, relaxaci a zároveň dovolené, kde můžete rybařit?

Milujete rybaření nebo máte v rodině vášnivého rybáře? Rádi byste vyrazili na dovolenou nebo si alespoň zarybařit a hledáte zároveň ubytování u vody? Nebo si chcete užít doma klid a poslat někam manžela, ať se zrelaxuje a načerpá energii?

Penzion Eliška Lipno je rodinný penzion v Hůrce, kousek od Horní Plané, s vlastní písečnou pláží přímo u jezera Lipno a lodičkou. Díky svojí perfektní lokalitě není oblast zahlcená turisty a hosté si mohou užívat relaxačního pobytu s perfektní možností koupání se přímo u penzionu. Stejně tak pro rybáře ideální lokalita – ráno se nasnídat a pak rovnou nasednout na lodičku a vyjet na hladinu Lipna, čekat na ten perfektní úlovek.

Nezapomenutelná dovolená u „Jihočeského moře“ pro celou rodinu

Rybaření na Lipně

Pár slov obecně o Lipně: jezero Lipno je vodní nádrž vybudovaná v letech 1952 – 1959.  Jedná se o největší přehradní nádrž a největší vodní plochu nacházející se na území České republiky – díky tomu je označována jako České nebo Jihočeské moře. Právě jezero Lipno nabízí nepřeberné možnosti jak k relaxaci, sportovním aktivitám, procházkám po šumavské přírodě, stejně jako k rybaření díky své rozloze téměř 5000 ha je baladou pro všechny rybáře – od poloviny 50. let nebylo zcela nikdy vypuštěno.  Ryby zde díky tomu dorůstají rekordních velikostí, takže i Vy se můžete stát rekordmanem kapitálního úlovku a odvézt si domů doživotní zážitek.

Na Lipně si můžete vylovit krasavce, jako jsou: candát, kapr, štika, síh, bílá ryba, mník, pstruh duhový, úhoř, okoun říční, sumec, lín.

A jak na to?

V Penzionu Eliška Lipno Vám nabízíme akční pobyt pro rybáře/kamarády - rybářský balíček šitý přímo na míru! Co je jeho součástí?

Pobyt pro dvě osoby – na 3 dny, s láhví moravského biovína Abrle, luxusní snídaní, lodička k zapůjčení je samozřejmostí, stejně jako úschova Vašeho rybářského náčiní. Vaše úlovky Vám můžeme vykuchat, uskladnit do chladícího boxu nebo připravíme dle Vašich vytříbených chutí. Jako bonus pro vášnivé rybáře Vás společně pošleme do Světa pod hladinou ve Frymburku, kde si prohlídnete unikátní expozici akvárií a artefaktů sladkovodních i mořských ryb.

Poznámka k rybaření na Lipně: Rybařit na Lipně je s výjimkami možné po celý rok – dravé ryby pouze v období 16.6 – 31.12.

Rybaření na jezeře Lipno je třeba vlastnit hostovací povolenku (pro členy i nečleny rybářského svazu). Více info k povolenkám Vám poskytneme v našem penzionu

Pstruhařství v Hůrce  - jednotná cena na vlastní i zakoupené udičce za cca 100 Kč na 4 hodiny

Chytání ryb v Černé v Pošumaví – soukromý revír – 7 rybníků – kapr, amur, lín, okoun, pstruh – chytání bez rybářského lístku a povolenky – 200 Kč/den

 

Recept pro inspiraci na famózní rybičku s bylinkovou krustou

Ingredience:

  • Filety z oblíbené ryby
  • 1 lžíce namletých lískových oříšků
  • 3 lžíce namíchaných nasekaných bylinek
  • 1,5 lžičky nastrouhané citronové kůry
  • Sůl, pepř, olivový olej, citronová šťávička na pokapání

Mix bylinek (např. tymián, bazalku, meduňku, dle chuti) promícháme v misce společně s lískovými oříšky, citronovou kůrou, solí a pepřem. Filety osušíme, osolíme a promícháme v bylinkové směsi. Bylinky co nejvíce navrstvíme na jednotlivé filetky a pak zlehka na olivovém oleji osmahneme dle chuti. Hotové filetky zakápneme citronovou šťávou pro luxusní chuť.

Jako vhodná příloha: brambory na všechny způsoby


Smažená ryba s bylinkovou krustouUbytování Lipno pro rybáře, sportovce, rodiny s dětmi - přímo u soukromé pláže k dispozici s lodičkou zdarma!