Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Datum zveřejnění: 02.08.2017
Milujete chození? Turistiku? Nordic Walking? Procházky v přírodě? Pořádné túry? Nechte se inspirovat nejoblíbenějšími turistickými trasami skrze Lipensko, Krumlovsko a další.

 

Ubytování Lipno - Penzion Eliška Lipno

 

Kam se vydat při své dovolené na Lipensku na "VANDR"?  Nechte si doporučit následující trasy, které jsou nejen oblíbené místními, ale každoročně okouzlují ticíse turistů.

  • Pramen Vltavy (cca 16 km) – začínáme v Kvildě u místní pily – Hraběcí Huť. Krásná procházka údolím Teplé Vltavy do úbočí Černé Hory. Postupně se dostáváte k pramenu Vltavy, zpět přes Bučinu do Hraběcí huti.
  • Okolo Volar (cca 19 km) – žlutě a zeleně značená turistická stezka, která začíná ve Volarech, podél přírodních rezervací Velká a Malá niva do obce Lenora (kde se příležitostně peče veřejně chléb v místní peci). Kolem chráněného území Volarské šance, přes Soumarský most, podél Teplé Vltavy přes rašeliniště k vrchu Lískovec. Postupně dojdete k Brixovu Dvoru a zpět do Volar.
  • Vyšší Brod – Lipenská přehrada (cca 12 km) – začátek ve Vyšším Brodě postupně podél Čertovy stěny, přes rezervaci Lúč do Loučovic. Užijete si parádní procházku podél údolí Vltavy k přehradní hrázy Lipno - konec trasy.
  • Podél Frymburku (cca 15 km) – Z Frymburku rovnou okolo vleku Na Martě k vrchu Kaliště. Přejdete přes malé sedlo k Alpské vyhlídce do Lipna nad Vltavou. Projdete Slunečnou, Plískov a dojdete opět do Frymburku.
  • Rozhledna Libín (cca 13 km) – v Prachaticích se dáte po červené turistické značce do Lázní Sv. Markéty a pokračujete směr vrchol Libín na kamennou rozhlednu Libín (postavená v roce 1883). Projdete rozcestím u Libínského sedla směrem na Černou horu a pak na výchozí místo v Prachaticích.
  • Horní Planá a Zadní Zvonková (16 km) – v Horní Plané nastoupíte na přívoz a vystoupíte v Bližší Lhotě, odkud pokračujete do bývalé osady Huťský důl. Necelé 2 km si užijete doprovod vody ze Schwarzenberského kanálu, než dojdete k Josefovu Dolu do Zadní Zvonkové, Přední Zvonkové zpět do Bližší Lhoty přes přívoz do Horní Plané.

Mezi další velmi vyhledávané a oblíbené turistické stezky, které už jsou dál, patří Medvědí stezka, stezka k Plešnému jezeru, Jelení Vrchy a dál trošku vzdálenější oblasti, jako jsou Prášilské jezero, jezero Laka,ˇČerné jezero, Čertovo jezero, Hartmanice, Hojsova Stráž, Poledník, Tříjezerní slať, Srnčí vrch, Stožec, Kašperské Hory, Hojsova Stráž, apod.

Pramen Vltavy Rozhledna Libín Schwarzenberský kanál