Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Datum zveřejnění: 05.01.2017
Plánujete dovolenou na Šumavě? Nebo hledáte ubytování přímo na Lipně? Zajímá Vás, jak si můžete do syta užít zimních sportů všude v blízkosti našeho penzionu?

Zimní sportovní aktivity na Šumavě (Lipně)

Pro milovníky zimních sportů, kteří si neumějí bez sněhu a mrazu zimu vůbec představit, přinášíme tipy, jak strávit aktivně Vaší dovolenou v Jižních Čechách. V první řadě Penzion Eliška Lipno nabízí útulné a levné ubytování na Šumavě s polopenzí přímo u jezera Lipno. Rodinný penzion se vyznačuje nejen ideální polohou pro nadšené sportovce, útulným ubytováním, příjemným personálem, ale i dostatečně velkou místností, kde si můžete veškeré své sportovní vybavení (lyže, snowboard, běžky, brusle, boby, sáně) v bezpečí uschovat.

Kudy od nás kam procvičit svaly?

Bruslení

Díky perfektní poloze stačí nazout brusle, vyjít na zahradu a přímo tam se rozběhnout po zamrzlé vodní hladině jako Princezna ze mlejna až do Černé v Pošumaví nebo Horní Plané.  Krásný průzračný led lemující břehy lipenské přírody si zamiluje každý. Kdo touží vyjet trošku dál rozhodně, doporučujeme Frymburk, kde je možnost i aquaparku, nebo Lipno nad Vltavou a zároveň spojit sportovní výlet s výšlapem na Stezku korunami stromů, sjet si na zimní bobové dráze, s lyžováním ve Skiareálu Lipno nebo se jít vykoupat do Aquaworldu Lipno. Délka vodní nádrže Lipno je 48 km, takže při bruslení se můžete zastavit na jakémkoliv místě, které Vám zrovna cvrnkne do nosu.

Speciálně upravené bruslařské dráhy na Šumavě s délkou přes 20 km nabízí následující trasy:

Frymburk – Přední Výtoň – Lipno nad Vltavou

Horní Planá – Jenišov – Černá v Pošumaví

Bruslení na Lipně Bruslení na Lipně

 

Lyžování/Snowboarding

Chcete si užít pořádnou zimní dovolenu na lyžích? Mezi nejoblíbenější střediska pro lyžování na Šumavě patří Skiareál Lipno – skvělá lyžovačka přímo pod Stezkou korunami stromů – bezplatné parkoviště, velké množství aktivit pro jedince, páry i rodiny s dětmi v okolí. Lyže či snowboard si automaticky můžete půjčit až na místě. Samozřejmostí jsou restaurace, bary, lyžařské školy hned u areálu.

Sněhová jistota a jednička na Šumavě – Ski Areál Hochficht nabízí sjezdovky veškerých stupňů obtížnosti od začátečníků po maximálně pokročilé lyžaře/snowboardisty. Více o Hochfichtu naleznete zde. Penzion Eliška Lipno nabízí pobytové balíčky se skipasem právě na Hochfichtu – největším rakouském ski areálu mimo Alpy. Není třeba němčiny, téměř všude obsluhuje zároveň i český personál.

Dalším oblíbeným lyžařským střediskem poskytující perfektní služby je Ski Areál Sternstein na rakouské straně za hraničním přechodem Studánky – 20 minut jízdy autem z Lipna. Parkování je zdarma a personál (restaurace, lyžařská škola) hovoří česky.

Skipark Frymburk se nachází na okraji Frymburku 6 km od Skiareálu Lipno. Nabízí dětský park Médi Kubíka se 2 pojízdnými koberci a velkým množství atrakcí pro děti, sjezdové tratě, večerní lyžování, bezplatné parkoviště.

Snowboard na Lipně Lyžování na Lipně

Snowtubing

Pokud toužíte zkombinovat adrenalinový zážitek, cítit studený šumavský vítr ve tváři a užívat si rychlosti – pro Vás je tu nabídka snowtubingu – ve Skiparku Frymburk (115 m se sklopenými zatáčkami) – vzhůru na kruhy na sněhu!

Běžkování

Oblast Lipna a Šumavy je jak stvořená pro úžasné výlety na běžkách. Nejen Lipno, ale celá Šumava nabízí desítky kilometrů běžeckých stop. Nejvíce udržovaných běžeckých stop je k dispozici v okolí Frymburku a Lipna nad Vltavou. Hned u našeho Penzionu Eliška Lipno začíná za železničním přejezdem přes silnici běžecká stopa krásnou přírodou.  Více o běžkařských stopách se dozvíte u nás na penzionu nebo v místních infocentrech.

Bobování/Sáňkování

Máte nohy jako prkno, které nejsou k lyžování a snowboardingu stvořené, a přesto si chcete užít zimních sportů? Skvělá zpráva, pro ty co doma nelení, skvělé sjezdovky pro bobování a sáňkování se na Lipně zelení. Šumava včetně Lipna je plná kopců, které lze využít pro perfektní bobovačku i sáňkovačku za předpokladu, že nebudete zasahovat do lyžařské tratě, nebo nebezpečně nesjedete až na silnici. Ve Skiareálu Lipno si pak můžete zabobovat na večerním bobování ve Fox parku od 18:00 – 20:00.

Sáňkování a bobování na Lipně

Parádní pobyt na Lipně plný aktivit v každém ročním období - ubytování  pro rodiny s dětmi, sportovce, rybáře, hosty s domácími mazlíčky.

Užijte si plnými doušky zimní Šumavu.